Centre Cultural - 11è Concurs Montserrat Alavedra

11è Concurs Montserrat Alavedra

11è Concurs de Música de Cambra
MONTSERRAT ALAVEDRA
Premi UnnimCaixa
17 i 18 de novembre de 2012      

RESULTAT FINAL DEL CONCURS   

Els dies 17 al 18 de novembre del 2012 se celebra  a Terrassa el Concurs de Música de Cambra Montserrat Alavedra, que ha estat pensat per a joves músics de grau superior i professionals de tot l’Estat.

Aquest concurs és una  iniciativa conjunta d’Amics de les Arts i Joventuts Musicals de Terrassa i de Unnim Caixa, que a més hi aporta el patrocini. Rep també el suport de l’emissora Catalunya Música en la part d’enregistraments i edició de CD del certamen.

Compta amb la col·laboració de l’Escola Municipal de Música-Conservatori de Terrassa, amb la del Centre d’Educació Musical (CEM), també de Terrassa, i la Fundació Phonos de Barcelona.

Té una periodicitat biennal i és d’àmbit estatal.

El concurs està obert al públic amb entrada gratuïta i se celebrarà al Centre Cultural,  Rambla d’Ègara, 340 de Terrassa.

Les formacions musicals que participen en l’edició d’enguany són:

TRIO PEDRELL · Barcelona/Girona
Ferran Bardolet Rifà – violoncel
Christian Torres González – violí
Jordi Humet Alsius – piano

ART SOUND QUARTET · Barcelona/Madrid/Toledo/A Coruña
Iván Cuenca Jiménez – saxofon baríton
Òscar Solís Mozos – saxofon alt
Pedro Pablo Cámara Toldos – saxofon tenor
Adrián Pis Abuín – saxofon soprano

BARCELONA REED QUINTET · Illes Balears/Barcelona
Víctor de la Rosa Lorente – clarinet
Pilar Bosque Marín – oboè
Manuel Martínez Mínguez – clarinet
Juana Palop Tecles – saxofon
Irene Ortiz Lora – fagot

TRIO RODIN · Madrid/Holanda
Ester Garcia Calvo – violoncel
Carles Puig Ruscalleda – violí
Jorge Mengotti Rodero – piano

LLEVANT CHAMBER BRASS · Castelló/València
Alberto Ramón Sanfélix Forner – trombó de vares
Alfonso Gutiérrez Orenga – trompa
Iván Navarro Arjona – tuba
Francisco Royo Soriano – trompeta
Sergio Díaz García – trompeta

QUINTET DACAP · Girona/Barcelona
Anna Ferriol De Ciurana – trompa
Alejandro Ortuño Gelardo – flauta travessera
Daniel Ortuño Gelardo – fagot
Pau Roca Carreras – oboè
Carlos Gay Fernández – clarinet

BIEL QUARTET · València/Castelló
Raúl Arias López – violí
Jordi Tortosa Teruel – violí
Miguel Falomir Goslin – viola
Bernat Tortosa Teruel – violoncel

 

L’ordre i horari de les actuacions el dissabte 17 és la següent:
16,00h. TRIO PEDRELL 
16,35h. ART SOUND QUARTET 
17,10h. BARCELONA REED QUINTET
17,45h. TRIO RODIN 
18,45h. LLEVANT CHAMBER BRASS
19,20h. QUINTET DACAP
19,55h. BIEL QUARTET

 

El Jurat del Concurs està format per:
Josep Borràs, director de l’ESMUC, president
Assumpta Talamàs, Amics de les Arts i Joventuts Musicals, secretària
Víctor Estapé, compositor, vocal
Glòria Comas, direcció coral, vocal
Joaquim Termens, direcció orquestral, vocal

 

Amics de les Arts i Joventuts Musicals
Sant Pere, 46  1er pis  08221-Terrassa
Tel. 937 312 232
Fax. 937 316 043
E-mail: terrassa@joventutsmusicals.cat
Horari de secretaría:
De dilluns a divendres de  17 a 20h

 Descarrega i consulta les BASES DEL CONCURS