Centre Cultural - Programació - Gala de Ballarins Catalans al Món

dansa

Dissabte

16/FEB

20h

icona temps

105'

Preu:10-28€

Gala de Ballarins Catalans al Món

Després de l’èxit de la Primera Gala de Ballarins catalans al món, ens ha semblat oportú seguir convidant ballarins de casa nostra que estan mostrant el seu talent a les principals cases de dansa del món.

En aquesta segona edició de la gala hem convidat a ballarins que treballen diàriament al Teatre de Lüneburg o el Leipzig Ballet d’Alemanya, el Ballet Nacional de Noruega, el Ballet Nacional de Moràvia i Silèsia (República Txeca) o el Balletto del sud (Itàlia).

Un programa divers que ens permetrà gaudir dels diversos estils de la dansa, amb l’elegància i excel·lència tècnica com a eix denominador.

Direcció artística: Marisa Yudes

 

TELENOTÍCIES MIGDIA
minut 52:30h

 

 

PROGRAMA DISSABTE 16 DE FEBRER

 

PRIMERA PART

Federico Leovoli (en substitució per lesió de Roger Cabrera Cuadrado) i Ayaka Fujii

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Pas d’Esclave (El Corsari)

Marius Petipa

Música: Adolphe Adam

 

Jaume Costa i Natalie Franke

Companyia: Landestheater Coburg (Alemanya)

Coreografia: Mosaic de Jaume Costa

Música: Philip Glass

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez

Romero

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia

(República Txeca)

Coreografia: Coppélia Tercer Acte d’Arthur Saint

Léon

Música: Leo Delibes

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemanya)

Coreografia: Otra Luna de Júlia Cortés i Francesc

Fernández

Música: Sigur Ros

 

Gisela Fontarnau i Narcís Subatella

Companyia: Landestheater Detmold (Alemanya)

Coreografia: Pas a dos dins de la producció Der

Teufel tanzt (es) mit mir de Landestheater

Detmold (Alemanya) de Richard Lowe

Música: Gustav Mahler

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: El Llac dels Cignes Tercer Acte

de Marius Petipa

Música: P. I. Tchaikovsky

 

 

SEGONA PART

Jaume Costa i Natalie Franke

Companyia: Landestheater Coburg (Alemanya)

Coreografia: La Bella dorment de Marius Petipa

Música: P. I. Tchaikovsky

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez

Romero

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia

(República Txeca)

Coreografia: Eness thoughts de S. Méndez

Música: Max Richter

 

Aina Gargallo i Keyvin Martínez

Companyia: Crea Dance Foundation

Coreografia: Vestida de nit, de Maria Rovira

Música: Sílvia Pérez Cruz

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemanya)

Coreografia: Endless fall de Júlia Cortés i

Francesc Fernández

Música: Lisa Gerrard i Patrick Kassidy. Ashes

and Snow (banda sonora)

 

Gisela Fontarnau i Narcís Subatella

Companyia: Landestheater Detmold (Alemanya)

Coreografia: Pas a dos i solo dins de la

producció Situations de Richard Lowe

Música: Amy Winehouse i Secret Garden

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Diana i Acteón d’Agripina Vaganova

Música: Riccardo Drigo


PROGRAMA DIUMENGE 17 DE FEBRER

 

PRIMERA PART

Federico Leovoli (en substitució per lesió de Roger Cabrera Cuadrado) i Ayaka Fujii

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Pas d’Esclave (El Corsari)

Marius Petipa

Música: Adolphe Adam

 

Jaume Costa i Natalie Franke

Companyia: Landestheater Coburg (Alemanya)

Coreografia: Mosaic de Jaume Costa

Música: Philip Glass

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez

Romero

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia

(República Txeca)

Coreografia: Coppélia Tercer Acte d’Arthur Saint

Léon

Música: Leo Delibes

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemanya)

Coreografia: Otra Luna de Júlia Cortés i Francesc

Fernández

Música: Sigur Ros

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide,

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: El Llac dels Cignes Tercer Acte de

Marius Petipa

Música: P. I. Tchaikovsky

 

Núria Salado i Carlos Montalván

Companyia: Balletto del sud (Itàlia)

Coreografia: La Traviata de Fredy Franzzutti

Música: Giuseppe Verdi

 

SEGONA PART

Jaume Costa i Natalie Franke,

Companyia: Landestheater Coburg (Alemanya)

Coreografia: La Bella dorment de Marius Petipa

Música: P. I. Tchaikovsky

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez

Romero

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia

(República Txeca)

Coreografia: Eness thoughts de S. Méndez

Música: Max Richter

 

Aina Gargallo i Keyvin Martínez

Companyia: Crea Dance Foundation

Coreografia: Vestida de nit, de Maria Rovira

Música: Sílvia Pérez Cruz

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemanya)

Coreografia: Endless fall de Júlia Cortés i

Francesc Fernández

Música: Lisa Gerrard i Patrick Kassidy. Ashes

and Snow (banda sonora)

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Diana i Acteón d’Agripina Vaganova

Música: Riccardo Drigo

 

Núria Salado i Carlos Montalván

Companyia: Balletto del sud (Itàlia)

Coreografia: Carmen de Fredy Franzzutti

Música: Georges Bizet

 

 

 

Col·laboradors