Centre Cultural - Programació - Gala de Ballarins Catalans al Món

dansa

Dissabte

16/FEB

20h

icona temps

105'

Preu:10-28€

Gala de Ballarins Catalans al Món

Després de l’èxit de la Primera Gala de Ballarins catalans al món, ens ha semblat oportú seguir convidant ballarins de casa nostra que estan mostrant el seu talent a les principals cases de dansa del món.

En aquesta segona edició de la gala hem convidat a ballarins que treballen diàriament al Teatre de Lüneburg o el Leipzig Ballet d’Alemanya, el Ballet Nacional de Noruega, el Ballet Nacional de Moràvia i Silèsia (República Txeca) o el Balletto del sud (Itàlia).

Un programa divers que ens permetrà gaudir dels diversos estils de la dansa, amb l’elegància i excel·lència tècnica com a eix denominador.

 

Direcció artística: Marisa Yudes

PROGRAMA DISSABTE

PRIMERA PART

Roger Cabrera Cuadrado i Ayaka Fujii,  Grand Pas Classique

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Victor Gsovsky

Música: Daniel François

 

Jaume Costa i Natalie Franke, Mosaic

Companyia: Landestheater Coburg (Alemania)

Coreografia: Jaume Costa

Música: Philip Glass

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez Romero, Coppélia Tercer Acte

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia (República Txeca)

Coreografia : Arthur Saint Léon

Música: Leo Delibes

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández, Raíces

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemania)

Coreografia: Júlia Cortés i Francesc Fernández

Música: Sigur Ros

 

Gisela Fontarnau i Narcís Subatella, Pas a dos dins de la producció Der Teufel tanzt (es) mit mir

Companyia: Landestheater Detmold (Alemanya)

Coreografia: Richard Lowe

Música: Gustav Mahler

 

Ricardo Castellanos  i Elise Nøkling-Eide, El Llac dels Cignes Tercer Acte

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Marius Petipa

Música: Tchaikovsky

 

SEGONA PART

Jaume Costa i Natalie Franke, La Bella dorment

Companyia: Landestheater Coburg (Alemania)

Coreografia:  Marius Petipa

Música: Tchaikovsky

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez Romero, Endless thoughts

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia (República Txeca)

Coreografia: S. Méndez

Música: Max Richter

 

Roger Cabrera Cuadrado i Ayaka Fujii, In 2

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Fabio Adorisio

Música: Philip Glass

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández, Endless fall

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemania)

Coreografia: Júlia Cortés i Francesc Fernández

Música: Lisa Gerrard i Patrick Kassidy. Ashes and Snow (banda sonora)

 

Gisela Fontarnau i Narcís Subatella, Pas a dos i solo dins de la producció Situations

Companyia: Landestheater Detmold (Alemanya)

Coreografia: Richard Lowe

Música: Amy Winehouse i Secret Garden

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide, Diana i Acteón

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Agripina Vaganova

Música: Riccardo Drigo

 

PROGRAMA DIUMENGE

PRIMERA PART

Roger Cabrera Cuadrado i Ayaka Fujii, Grand Pas Classique

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Victor Gsovsky

Música: Daniel Francois

 

Jaume Costa i Natalie Franke, Mosaic

Companyia: Landestheater Coburg (Alemania)

Coreografia: Jaume Costa

Música: Philip Glass

Mariona García Fornell i Sergio Méndez Romero, Coppélia Tercer Acte

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia (República Txeca)

Coreografia : Arthur Saint Léon

Música: Leo Delibes

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández, Raíces

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemania)

Coreografia: Júlia Cortés i Francesc Fernández

Música: Sigur Ros

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide, El Llac dels Cignes Tercer Acte

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Marius Petipa

Música: Tchaikovsky

 

Núria Salado i Carlos Montalván

Companyia: Balletto del sud (Itàlia)

Coreografia: La Traviata, Fredy Franzzutti

Música: Verdi

 

SEGONA PART

Jaume Costa i Natalie Franke, La Bella dorment

Companyia: Landestheater Coburg (Alemania)

Coreografia: Marius Petipa

Música: Tchaikovsky

 

Mariona García Fornell i Sergio Méndez Romero, Eness thoughts

Companyia: Ballet Nacional Moràvia i Silèsia (República Txeca)

Coreografia: S. Méndez

Música: Max Richter

 

Roger Cabrera Cuadrado i Ayaka Fujii, In 2

Companyia: Czech National Ballet

Coreografia: Fabio Adorisio

Música: Philip Glass

 

Júlia Cortés i Francesc Fernández, Endless fall

Companyia: Teatre de Lüneburg (Alemania)

Coreografia: Júlia Cortés i Francesc Fernández

Música: Lisa Gerrard i Patrick Kassidy. Ashes and Snow (banda sonora)

 

Ricardo Castellanos i Elise Nøkling-Eide, Diana i Acteón

Companyia: Ballet Nacional de Noruega

Coreografia: Agripina Vaganova

Música: Riccardo Drigo

 

Núria Salado i Carlos Montalván, Carmen

Companyia: Balletto del sud (Itàlia)

Coreografia: Fredy Franzzutti

Música: Bizet

 

 

 

Col·laboradors